Tájékoztató - Dim és Döme Autósiskola

"Nem elég a gyors autó
ahhoz, hogy nyerj,
előbb célba is kell érni!"
Sebastian Vettel
DIM ÉS DÖME
Tartalomhoz ugrás

Tájékoztató

Autósiskola
"B" kategória

1. Képző szerv: DIM és DÖME Járművezetőképző és Oktató, Szolgáltató Kft;
 2600 Vác, Petőfi Sándor utca 51.; +36302719199;
www.dimdome.hu; dimdome54@gmail.com;  
   
2. Cégforma: Korlátolt Felelősségű Társaság
 
3. Cégbírósági bejegyzés száma: 13-09-097230
Felnőttképzési nyilv. szám: B/2020/000435
Képzési engedély száma: KF/687/1/2006.
Kamarai regisztrációs száma:
     
4. Az iskolavezető: Döme Zoltán; 30/27-19-199;
dimdome54@gmail.com; iskolavezetői azonosító 10300;
Iskolavezetői tevékenységének jogcíme: tulajdonos
   
5. Ügyfélfogadás:
Ø Helye: 2600 Vác, Petőfi S. utca 51.
Ø Időpont: Kedd 800-1200 és szerda 1600-2000
Ø Telefon: 30/27-19-199
     
6. Telephely: 2600 Vác, Petőfi S. u. 51. Telefon: lásd fenn (Lásd még a 16. pontot – Oktatási helyszínek)
 
7.  A tanfolyamra való felvétel módja: személyes jelentkezéssel ügyfélfogadási időben vagy a tanfolyam megnyitón, telefonon vagy a https://kokeny.kavk.hu/Nyilvanos/UjTanuloiJelentkezes elektronikus formában történik. A jelentkező írásban nyilatkozik arról, hogy a külön jogszabályban meghatározott közlekedésbiztonsági feltételeknek megfelel. PÁV vizsgálat nem szükséges. Lásd még 20. pont.
 
8. Az előírt egészségi alkalmassági vizsgálat: háziorvos által igazolt I. csoportú egészségügyi alkalmassági (ha van érvényes jogosítvány akkor nem kell).
 
9. A tanfolyamra való felvétel és a vizsgára bocsátás feltételei:   A jelentkezőnek nyilatkoznia kell arról, hogy az elméleti vizsgára   bocsátás feltételeként az alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezik. A tanfolyamra beiratkozás napjáig   betöltötte a 16 és fél évet. A jelentkezési adatlapot személyes kitöltés esetén sajátkezűleg kell   kitölteni, aláírással ellátni, elektronikus jelentkezés esetén ügyfélkapus regisztráció szükséges. Szükséges az írásbeli szerződés aláírása   is, amelyet a 18 év alatti esetén a szülőnek (törvényes képviselőnek)  is  alá kell írnia. Elméleti vizsgára az bocsátható, aki   érvényes egészségügyi I. csoportú alkalmassági vizsgálattal  rendelkezik,  az előírt elméleti (tantermi vagy e-learning) tanfolyamot  elvégezte  (mulasztott órát pótolta) illetve az alól mentesítették és a  vizsgadíjat  befizette. Az első vizsgajelentésig az adott tanfolyam  megkezdésétől  számított kevesebb, mint 9 hónap telhet el. Amennyiben a  tanfolyam  kezdetétől számított 12 hónapon belül a tanuló nem teszi le  sikeresen az  elméleti vizsgáit, akkor csak a teljes tanfolyam  megismétlését követően  jelenthető ismét elméleti vizsgára. A vizsga  napjáig 17 évnél  legfeljebb 3 hónappal lehet fiatalabb. A vezetői  engedély megszerzésére  irányuló első vizsga esetén – ügyfélkapus jelentkezés esetén a rendszer automatikusan leellenőrzi – az alapfokú iskolai végzettség meglétét hitelt érdemlő módon igazolni kell a Közlekedési Alkalmassági Vizsgaközpont felé. Ez az igazolás történhet:
· a személyazonosító okmányokba Magyarországon bejegyzett, saját jogon szerzett doktori címmel,
·   az iskolai végzettség igazolására szóló okmány eredeti-, vagy   közjegyző, vagy a kiállító által hitelesített példányával, külföldi   bizonyítványok és oklevelek esetén az eredeti okmánnyal és annak  hiteles  fordításával, (a hiteles fordítás nem kötelező, ha az oklevél  vagy  bizonyítvány adott tartalmában és formájában szerepel a  közlekedési  hatóság által létrehozott „Bizonyítvány és oklevél  mintatár”-ban)
·   a külföldi bizonyítványok és oklevelek esetén olyan – hatáskörrel   rendelkező – magyar hatóság által hozott elismerő határozattal,   honosítási záradékkal, hatósági bizonyítvánnyal, hatósági igazolással,   tájékoztatással vagy három hónapnál nem régebbi Magyarországon   felsőoktatási intézmény által kiállított hallgatói jogviszony   igazolással, amely kimondja, hogy az adott bizonyítvány vagy oklevél   legalább alapfokú végzettséget igazol vagy annak meglétét   előfeltételezi.
A vizsgán részt venni a személyazonosító igazolvánnyal vagy a személyazonosításra szolgáló egyéb igazolvánnyal (diákigazolvány 14. életévig illetve útlevél) lehet. Amennyiben rendelkezik vezetői engedéllyel, további vizsgaigazolással, azt a vizsgára hozza magával.  A vizsgaközpont a sikeres forgalmi vizsga után a vizsgákról kiállított  vizsgaigazolást az illetékes közlekedési igazgatási hatóság részére   elektronikusan megküldi. Lásd még 21. pont.
Az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzése:   a Magyar Vöröskereszt keretein belül lehet megszerezni, mely tanfolyamért illetve a   vizsgáért díjat kell fizetni. A tanfolyam díja 18 500ft a vizsga díja  18  000ft. A vizsga alóli mentesítések a 14. pontban találhatóak.
         
10. Járművezetői tanfolyam tantárgyai:
Ø Elmélet:  kötelezően előírt óraszám 28 óra. Minimális  óraszám: KRESZ 14 óra /  Vezetéselmélet 6 óra / Szerkezet és üzemeltetés  2 óra. A tantárgyak  tényleges óraszámait a képző szerv határozza meg az  adott tanulói  igények alapján úgy, hogy az egyes tantárgyak minimális  óraszámaira és  tantárgyak összes (együttes) óraszámára vonatkozó  előírások is  teljesüljenek. Egy tanóra időtartama 45 perc. Alkalmanként  megtartott  órák száma: 2-4.
Lehetőség   van e-learning elméleti oktatásra is. Ezt a tanulónak a jelentkezéskor   jeleznie kell, melyik elméleti képzési formát választja. E-learning   esetén több hozzáférési idő közül választhat (min. 180 nap/75 óra).   Amennyiben vagy a megadott nap vagy a megadott óra felhasználásra  kerül,  további hozzáférés vásárlása szükséges, ha addig a tanfolyam nem  lett  befejezve. (10 óra / 30 nap) Ugyanakkor lehetőség van a tantermi  képzés  kiegészítéseként e-learninges vizsgafelkészítő csomag  megvásárlására is,  melynek díja egy gyakorlati óra díjával megegyező.
Az   elméleti képzést tesztvizsga zárja melyen 55 kérdéssel 75 pont   szerezhető. A megfeleléshez minimum 65 pont szükséges. A vizsgán   rendelkezésre álló idő max. 55 perc.
Ø Gyakorlat:   csak sikeres KRESZ vizsga után! Kötelezően előírt óraszáma: 30 óra a   következő felosztásban: Alapoktatás: 9 óra (magában foglalja a gépkocsi   alapvető műszaki ellenőrzését is) / Főoktatás: 20 óra: / Városi  vezetés  14 óra / Országúti vezetés (min. 160km) 4 óra / Éjszakai vezetés 2  óra.  Kötelezően előírt távolság: 580km. A vezetési tanóra megosztása 50  perc  vezetés, 10 perc szünet. Forgalmi vizsga 60 perc (tengelyen 50  perc)
         
11. Járműhasználat:   választható típusok: Dacia Sandero Stepway vagy Kia Picanto. Abban  az  esetben, ha a tanuló saját autóval szeretne tanulni, az autónak   oktatójármű-igazolással rendelkeznie kell. (24/2005 GKM rendelet 4 és 5   sz. mell.)
 
12. Hiányzás pótlása és annak költsége:   Az egyes tantárgyak tanteremben történő elméleti oktatására vonatkozóan   hiányzás esetén – azon témakörökből,   amelyen a tanuló nem vett részt – pótfoglalkozást kell tartani. Az   előadóval egyeztetett időpontban megtartott elméleti pótórákért  pótdíjat  kell fizetni, melynek értéke a gyakorlati oktatás óradíjával  megegyező.
 
13. Tandíj:   Az elméleti rész díja 49 500 Ft, gyakorlati oktatás díja: 8 990 Ft   óránként. Az elméleti és gyakorlati oktatás tanmenetét, minimálisan kötelező óraszámokat lásd a 10. pontban. Sikertelen gyakorlati   vizsga után 1 pótóra kötelező, de minimum 5 pótóra ajánlott. A tandíj   készpénzben vagy átutalással előre fizetendő az autósiskolának számla ellenében.A gyakorlati képzés tandíja egyben vagy 10 óránkénti részletben is fizethető. A gyakorlati oktatás óradíja az   üzemanyag áremelése miatt változhat.   A képzésben közreműködő szakoktató a tanulótól díj vagy ellenszolgáltatás átvételére nem jogosult, a képző szervnek számla ellenében megfizetett képzési költség minden képzéssel kapcsolatos díjat tartalmaz. Vizsgadíj a 20. pontban található. Az egészségügyi tanfolyam és vizsga díját lásd a 9. pontban.
 
14. Mentesítések: Az elméleti tanfolyam tantermi foglalkozásai alól saját kérésére az iskolavezetői engedéllyel mentesíthető mozgáskorlátozott és a siket. A vizsgatárgyra vonatkozó vizsgakötelezettség teljesítése alól felmentést – elektronikus bejelentés alapján – megfelelő képesítés, végzettség esetén a vizsgaközpont ad.
Közúti elsősegélynyújtás vizsga alóli mentesítések köre (31/1992. (XII. 19.) NM rendelet):
Ø Orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi diploma
Ø Állatorvos tudományi egyetemen szerzett állatorvosi
Ø Az egészségtudományi alapképzésekben (főiskolai) képzésekben (diplomás) ápoló, védőnői, diabetikusi, mentőtiszti, gyógytornász, szülésznő, közegészségügyi felügyelő,
Ø Egészségügyi szakoktatói, intézetvezető szakképzettséget tanúsító oklevelet szerzettek,
Ø Diplomás ápolói oklevéllel (képesítéssel) rendelkezők, Közegészségügyi felügyelő, járványügyi ellenőr
Ø Az egészségügyi iskolarendszerű és iskolarendszeren kívüli szakképzésben állam által elismert egészségügyi szakképesítéssel rendelkezők
Ø közúti közlekedésről szóló törvény szerinti középiskolás járművezetők az online elsősegélynyújtási vizsgát igazoló tanúsítvánnyal rendelkezők
Ø   Továbbá minden olyan vizsgázó, aki 1984.01.01. után bármely   járműkategóriában vezetői engedélyt, trolibusz járművezetői engedélyt   illetve lassú járműre, segédmotor vezetői igazolványt szerzett. Továbbá   aki 1969.07.01. és 1983.12.31. között szerzett „D” járművezetői   engedélyt.
               
15.   Tanulóáthelyezés:   Amennyiben a hallgató a tanulmányait más képzőszervnél kívánja   folytatni, áthelyezéséhez hozzájárulok. Igazolás kiadása:   formanyomtatványon, az írásbeli kéréstől számított 3 napon belül, elektronikus   úton történik. A tanulóáthelyezés  adminisztrációs  díjat von maga után, melynek mértéke megfelel egy  gyakorlati óra  díjával. Amennyiben a képzés és az addig befizetett  díjak között  különbözet mutatkozik, úgy azt rendezni szükséges mindkét  félnek. A  képző szerv a fel nem használt gyakorlati képzés tandíjának időarányos részét  visszatéríti.
 
16.   Oktatási helyszínek:
Ø Elméleti oktatás: Vác, Petőfi Sándor utca 51.
Ø Rutin pálya: 2134 Sződ, Fő út 9.
Ø Gyakorlati oktatás: Vác és környéke
Ø Váltás helye: Vác Vasútállomás vagy más előre egyeztetett helyszín
       
17.   A pótórák igénylésének módja, díja:   A pótórákat az autósiskolával erőre egyeztetni szükséges! Az elmélet tekintetében a „tájékoztató” 12. pontja az irányadó. A   gyakorlati kötelező óraszámokon felül lehetőség van pótórákra. Ha az   előírt km a kötelező óraszámok alatt nem teljesül, akkor azt pótórák   keretében teljesíteni kell. A pótórák díja az alapórákkal megegyezőek.
 
18.   Az engedélyező hatóság:   Építési és Közlekedési MinisztériumKözúti Gépjármű-közlekedési Hatósági Főosztály;   Székhely: 1138 Budapest, Váci út 188., Postai cím: 1442 Budapest, Pf.: 89. E-mail: kghf@ekm.gov.hu
A felügyeletet ellátó szervezet:   Közlekedés Alkalmassági Vizsgaközpont Felügyeleti és Módszertani   Igazgatóság; 1082 Budapest, Vajdahunyad utca 45.; +3618141819;   felügyelet@kavk.hu
 
19.   Tanuló jogai és kötelezettségei:
Ø Jogai:   vizsgáit az első sikeres közlekedési alapismeretek vizsga időpontjától   számított 2 éven belül teheti le. A képzést megszakítani   bármikor lehetőségében áll. Továbbá joga van a képzést bármikor megszakítani, a gyakorlati vezetés   időpontját oktatójával egyeztetni, oktatót választani és azon a kocsin   vizsgázni, amelyiken tanult, a megbeszélt vezetési órákat legalább 48   órával előtte lemondani, panaszt tenni, titoktartást követelni a   képzőszervtől és oktatójától egyaránt a személyiséget érintő   kérdésekben.
Ø Kötelezettsége:   A tandíjat előre megfizetni. A képzőszerv iskolai és pénzügyi rendtartását   elfogadni és betartani. Az elméleti és gyakorlati foglalkozáson józan,   kipihent állapotban és az oktatási körülményekhez igazodó öltözékben   megjelenni. Az általános emberi normákat megtartani és a  foglalkozásokon  kulturáltan viselkedni, azokon aktívan közreműködni. A  tanfolyami  órákra készülni és az oktatói utasításokat követni. A  munkavédelmi és  tűzvédelmi előírásokat betartani.
   
20.   Vizsgadíj:   A vizsgázás lehetőségéért vizsgadíjat kell fizetni. A Közlekedési   Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit KFT (továbbiakban KAV) és a   Képző szerv közötti írásos megállapodás értelmében a képző szerv a   vizsgadíjakkal a KAV felé a tanuló megbízottjaként számol el. Ennek   tudomásul vételével a tanuló vállalja, hogy a vizsgadíjakat a tanuló a   képző szervnél az előre megírt átutalásos számla alapján vizsgára bocsátás előtt minimum 5 nappal átutalással a képzőszerv számlájára befizeti. A   tanuló vizsgára való kiírásra csak a befizetésről kapott bizonylatnak a   képző szerv felé való bemutatása után kerülhet! Az elméleti pótvizsga esetén van lehetőség személyes jelentkezésre a  KAV  váci irodájában (2600 Vác, Arató u. 20/ Tel:27/503-820).   Ebben az esetben a vizsgadíjat bankkártyával tudja a helyszínen rendezni.
 
Vizsgadíjak:       KRESZ                          4 600Ft
Forgalom                       11 000Ft
Összesen:                      15 600Ft
   
Valamely   tárgyból tett sikertelen vizsga csak pótvizsgadíj kiegyenlítése után   ismételhető. Az elméleti vizsga a fentebb említett időkorláton belül   korlátlan számban tehető, viszont az ötödik sikertelen vizsga után  újabb  elméleti tanfolyam elvégzése ajánlott. Öt sikertelen forgalmi  vizsga  esetén PÁV alkalmassági vizsgát kell tenni.
 
21.   Vezetői engedély átvétele:   Aki valamennyi vizsgáját sikeresen teljesítette a vizsgát követő 1   munkanap elteltével az illetékes közlekedési igazgatási hatóság (bármely okmányiroda vagy kormányablak) kiállítja a   vezetői engedélyt, ennek feltétele a megszerezni kívánt képesítéshez szükséges egyéb igazolások (pl. elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzésének   illetve a nem elektronikus orvosi alkalmassági vizsgálat igazolása). A vezetői engedély igénylése online: Akár tanfolyamra való jelentkezéskor, de máskor is kérhető az első, valamint a kategóriabővítést követően   szerzett vezetői engedély kiállításakor a folyamat   elektronizálása és automatizálása. Ebben az esetben a rendszerben 3 évnél frissebb arckép kell, hogy rögzítve legyen, illetve a tanfolyamra való jelentkezéskor a jelentkezési adatlap   aláírása mellett egy vezetői engedély kiállítással kapcsolatos   nyilatkozatot is ki kell  tölteni, mely nyilatkozat a   képző szervek és a Vizsgaközpont közreműködésével jut majd el a   közlekedési igazgatási hatósághoz. Az első gépjármű-vezetői engedélyt   illetékmentesen (a további meghosszabbítás 4000Ft illeték lerovásával)   lehet megkérni, amit majd postai úton küldenek el. A vezetői engedély   kiadásának feltétele:
· bejelentett és érvényes magyarországi lakcím
· magyarországi tartózkodás jogszerűségének ellenőrzése
Külföldi állampolgárnak a vezetői engedély kiállításához szükséges tartózkodási engedéllyel és lakcímigazolvánnyal (min. 180 napos) rendelkeznie. Kezdő vezetői engedéllyel pótkocsi nem vontatható! 18 év alatt külföldön vezetni nem lehet! Az állam támogatja a jogosítvány megszerzését 25000 Ft erejéig. A sikeres kresz vizsga után 1 éven belül igényelhető személyesen a kormányablakokban vagy postai úton is az államkincstártól az iskola által kiadott igazolás alapján. Feltételek: vizsga napjáig be nem töltött 20. életév vagy csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban vagy a családok támogatásáról szóló törvény szerinti gyermekgondozást segítő ellátásban részesül.
 
22.   Képző szerv jogai és kötelezettségei:
 Ø Jogai: képzés díjának változtatása (mértékéről és idejéről a tanulót tájékoztatja). A tandíjat előre kérni.
Ø Kötelezettségei:   A képzés megkezdése előtt tájékoztatni a jelentkezőt, a Tájékoztató 1   példányát átadni. A Tájékoztató valamennyi pontjában ígért  szolgáltatást  teljesíteni. Szerződéskötés a tanulóval. A tanuló adatait  bizalmasan  kezelni. A tanórákat a 24/2005 gkm rendelet alapján előre és utólag lejelenteni a Kav felé.

   
Vác, 2024. július 27.
 
Döme Zoltán
iskolavezető
DIM és DÖME Járművezetőképző és
Oktató, Szolgáltató Kft
Created with Zoltan Dome
DIM ÉS DÖME
IRODA
2600 Vác,
Petőfi S. utca 51.
Kedd: 8-12h
Szerda: 16-20h
IRODA
2600 Vác,
Petőfi S. utca 51.
Kedd: 8-12h
Szerda: 16-20h
Vissza a tartalomhoz